Nasze

Porady.

Jak usunąć z dywanu plamy i nieprzyjemne zapachy?

W przypadku ciężkich plam np. po atramencie czy czerwonym winie liczy się czas. Należy jak najszybciej zebrać płyn bibułą lub tkaniną. Możemy również uniknąć tworzenia się zacieków posypując dywan talkiem. Jednak w przypadku trudnych plam i zabrudzeń domowe sposoby mogą przynieść więcej szkód niż korzyści.

Warto wtedy skorzystać z usług firmy sprzątającej, która posiada profesjonalne urządzenia czyszczące. Należy pamiętać, że na dywanie gromadzą się roztocza i pleśń, które powodują nieprzyjemny zapach, często samodzielne próby nie są w stanie skutecznie go usunąć. 

Pranie mebli

Dlaczego warto oddać dywan do czyszczenia w pralni?

W większości przypadków samodzielne czyszczenie dywanu nie przynosi spektakularnych efektów. Szczególnie, jeżeli zetkniemy się z uporczywymi, albo długo zalegającymi plamami. W przypadku drobnych plam i zabrudzeń, przy wykorzystaniu najróżniejszych domowych sposobów, dywan może wyglądać na czysty.

Jednak tylko z pozoru. Zalegająca pleśń oraz roztocza mogą być przyczyną alergii, dlatego tak ważne jest czyszczenie dywanów w pralni, która dzięki profesjonalnemu sprzętowi oraz specjalnym środkom piorącym usunie wszelkie zabrudzenia oraz drobnoustroje.